Biden zagroził Rosji nowymi sankcjami „za śmierć Nawalnego”

Prezydent USA Joe Biden wygłosił przemówienie w związku ze śmiercią rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Wyraził kondolencje jego rodzinie. Joe Biden przypisał odpowiedzialność rosyjskim władzom i oświadczył, że USA rozważają zaostrzenie sankcji wobec Rosji.

„On odważnie przeciwstawiał się korupcji, przemocy i wszystkim złym czynom, popełnianym przez rząd Putina,” — powiedział prezydent Joe Biden. Zaznaczył również, że nie ma dokładnych danych na temat tego, co się stało z Aleksiejem Nawalnym. „Jeśli śmierć jego zostanie potwierdzona, nie ma żadnych wątpliwości: za jego śmierć odpowiedzialny jest Putin i nikt inny,” — oświadczył Joe Biden.

W 2021 roku Joe Biden mówił o „niszczycielskich konsekwencjach” dla Rosji w przypadku śmierci Aleksieja Nawalnego. W dzisiejszym przemówieniu amerykański prezydent powiedział, że rząd USA „rozważa szereg opcji”.

„Mógł bezpiecznie żyć na wygnaniu po zamachu na niego w 2020 roku, który prawie go zabił. Wrócił do Rosji, wiedząc, że najprawdopodobniej zostanie uwięziony lub możliwe, że zabity, jeśli będzie kontynuował swoją pracę. Ale i tak to zrobił. Ponieważ tak głęboko wierzył w swoją ojczyznę, w Rosję,” — zauważył pan Biden.

Prezydent Biden również powiedział, że wiadomości o śmierci opozycjonisty „powinny skłonić” USA do przyznania funduszy Ukrainie. Według jego słów, „niezdolność do zapewnienia dalszego finansowania nigdy nie zostanie zapomniana”.

Dziś, 16 lutego, administracja FSIN w JAŃAO poinformowała, że Aleksiejowi Nawalnemu zrobiło się słabo podczas spaceru, stracił przytomność. Lekarze stwierdzili śmierć. Publiczna Komisja Obserwacyjna w JAŃAO informowała, że nie wpłynęły żadne skargi na stan zdrowia Nawalnego.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex