Rosja i Chiny Rozpoczną „Ekspansję” Księżyca Po 2036 Roku

Yuri Borisov, dyrektor generalny rosyjskiej państwowej korporacji zajmującej się działalnością kosmiczną, Roskosmos, ogłosił, że planowana „ekspansja” Księżyca przez Rosję we współpracy z Chinami ma rozpocząć się po 2036 roku. Informacje te przekazał podczas spotkania z dziennikarzami w Pekinie.

Borisov podkreślił, że prace nad nową generacją jądrowej elektrowni, którą Rosja planuje wysłać na Księżyc w latach 2033-2035, już się rozpoczęły. Projekt ten jest częścią szerszej współpracy z Chinami nad stworzeniem wspólnej stacji naukowej na Księżycu. „Prace rozwojowe i testy będą prowadzone na Ziemi, zanim przystąpimy do wdrożenia tych technologii na Księżycu.” – zaznaczył Borisov.

W planach Roskosmosu i chińskiej agencji kosmicznej znajduje się stworzenie infrastruktury umożliwiającej długotrwałą obecność człowieka na Księżycu. To ambitne przedsięwzięcie ma na celu nie tylko eksplorację, ale i potencjalne wykorzystanie zasobów Księżycowych w przyszłości. „Ekspansja” Księżyca ma być kolejnym krokiem w rozwijającej się współpracy między Rosją a Chinami w dziedzinie eksploracji kosmicznej.

Ogłoszenie to może również wpłynąć na inne narody i ich plany dotyczące Księżyca, sugerując potencjalne zacieśnienie współpracy lub rywalizację w przestrzeni kosmicznej. Rosja i Chiny, wykazując determinację w dążeniu do realizacji swoich planów, stawiają nowe wyzwania dla takich graczy jak Stany Zjednoczone, Europa czy inne państwa zaangażowane w eksplorację kosmiczną.

Podczas gdy „ekspansja” Księżyca jest planowana na okres po 2036 roku, już teraz inicjatywa ta rzuca światło na przyszłość międzynarodowej współpracy i konkurencji w kosmosie. Rozwój i testowanie nowych technologii jądrowych na potrzeby stacji na Księżycu pokazuje, że zarówno Rosja, jak i Chiny są gotowe do długoterminowych inwestycji w kosmiczną przyszłość ludzkości.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex