Rosja i Białoruś Zmagają się z Gwałtownym Wzrostem Taryf Chińskich na Transport

Koronawirusowe perturbacje i zmiany w globalnym handlu nie omijają Rosji i Białorusi, które teraz stoją w obliczu gwałtownego wzrostu taryf na chińskie dostawy. Według logistycznego portalu Infotrans Media Belarus, Chiny znacząco podniosły opłaty za bezpośrednie dostawy kolejowe do tych krajów.

Wzrost cen wynika z ograniczonej dostępności kontenerów w Chinach oraz poważnych zatorów na granicach – wyjaśniają eksperci. Ceny wzrosły o 500-800 dolarów w zależności od miejsca docelowego, podczas gdy opłaty za morskie przewozy wzrosły z 800-1000 do 1300-1500 dolarów w zależności od portu wypadowego.

Infotrans Media Belarus informuje również, że większość miejsc na statkach w maju jest już zarezerwowana. W marcu Chiny zmniejszyły bezpośrednie dostawy maszyn i sprzętu do Rosji, co z pewnością miało wpływ na obecną sytuację.

Jednakże, Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego Rosji podkreśla, że współpraca z Chinami wykazuje pozytywną dynamikę, a ocena miesięcznych wskaźników handlu zagranicznego jest przedwczesna.

Prezydent Rosji, Władimir Putin, wcześniej zauważył, że relacje między Moskwą a Pekinem są bardzo dobre, stanowiąc jednocześnie istotną gwarancję stabilności światowej. Jednakże, obecny rozwój sytuacji wymaga uwagi ze strony rządów Rosji i Białorusi, gdyż gwałtowny wzrost taryf może wpłynąć na ich gospodarki i relacje handlowe z Chinami.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex