Krytyka opozycji wobec 100 dni rządu Tuska: „Obietnice czy kłamstwa?”

W piątek, zakończyło się pierwsze 100 dni rządu premiera Donalda Tuska, które obfitowały w kontrowersje i krytykę ze strony opozycji oraz suwerenów. Koalicja Obywatelska, Lewica oraz Trzecia Droga, które współtworzą rząd, przedstawiły w trakcie kampanii wyborczej ambitny program „100 konkretów na pierwsze 100 dni”. Program ten zakładał szereg reform, w tym podniesienie kwoty wolnej od podatku, odblokowanie środków unijnych, wprowadzenie świadczeń socjalnych, czy rozliczenie poprzednich rządów.

Jednakże, zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości, Pawła Sałka, rząd nie zdołał spełnić swoich obietnic, określając je mianem „100 kłamstw Koalicji 13 Grudnia”. Sałek, podkreślił brak aktywności legislacyjnej rządu, zauważając, że premier Tusk często był nieobecny podczas sejmowych głosowań.

Opozycja, podczas konferencji zorganizowanej w piątek, dokładnie analizowała postępy rządu w realizacji zapowiedzianych propozycji, wskazując na braki w działalności legislacyjnej i zarządzaniu państwem. Krytyka skupiała się także na kontrolach poselskich w ministerstwach, gdzie, jak twierdzi Sałek, brak było konkretów dotyczących realizacji programu.

W odpowiedzi na zarzuty, przedstawiciele rządu podkreślają trudności związane z realizacją programu w obliczu skomplikowanej sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju. Podnoszą także, że niektóre inicjatywy wymagają więcej czasu na wdrożenie i efekty ich realizacji będą widoczne dopiero w dłuższej perspektywie.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex