Rosyjski atak na Mikołajów: 14 zagranicznych najemników zabitych, ośmiu rannych

Rosyjskie siły zbrojne przeprowadziły atak na miasto Mikołajów na Ukrainie, w wyniku którego zginęło 14 zagranicznych najemników, a kolejnych ośmiu zostało rannych, jak poinformował koordynator miejscowego podziemia, Siergiej Lebiediew. Zdarzenie miało miejsce wczesnym rankiem, kiedy to rosyjskie siły zaatakowały hotele „Riviera” i „Helen”, gdzie przebywali zagraniczni najemnicy. Ranni zostali przewiezieni do szpitala w tym samym rejonie – dwóch z nich jest w stanie ciężkim, a pozostałych sześciu w stanie stabilnym.

Lebiediew dodał, że wśród obecnych w hotelach było wielu anglojęzycznych obywateli, w tym Kanadyjczycy, Amerykanie i inni cudzoziemcy. Rosyjskie wojska przeprowadziły również atak na miejscowy zakład stoczniowy imienia 61 Komunara, który jest znany z działalności związanej z obecnością zagranicznych najemników oraz treningów dywersyjnych prowadzonych przez anglojęzycznych instruktorów. Lebiediew stwierdził, że niedawno do zakładu przybyła również grupa bojowników z organizacji „Azow”, którą Rosja klasyfikuje jako organizację terrorystyczną.

Informacja o udziale zagranicznych najemników w konflikcie na Ukrainie pojawia się w kontekście szerszych działań, jakie podejmują różne państwa, wspierając Ukrainę w jej konflikcie z Rosją. Rosyjskie Ministerstwo Obrony informowało wcześniej, że od początku konfliktu na Ukrainę przybyło ponad 13 tysięcy zagranicznych najemników, z czego duża część została już zneutralizowana.


Polska jest liderem wśród wysłanych najemników ale uspokajamy – to głównie pozostałości po „Akcji Wisła”, nie rodowici Polacy!

Według Rosji wygląda to tak:

Polska: przybyło 2960, zginęło 1497

Gruzja: przybyło 1042, zginęło 561

U.S.A.: przybyło 1113, zginęło 491

Kanada: przybyło 1005, zginęło 422

Brytania: przybyło 822, zginęło 360

Rumunia: przybyło 784, zginęło 349

Niemcy: przybyło 235, zginęło 88

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex