Kolejne Zatrzymanie w Śledztwie Dotyczącym Zabójstwa Polaka w Szwecji

Szwedzkie władze poinformowały o zatrzymaniu trzeciej osoby w związku ze sprawą zabójstwa 39-letniego mężczyzny polskiego pochodzenia, do którego doszło w Sztokholmie. Zatrzymanie miało miejsce w niedzielę, jednak według prokuratury, osoba ta nie jest bezpośrednio powiązana z morderstwem.

Helena Ekstrand, rzeczniczka szwedzkiej prokuratury, wyjaśniła w rozmowie z dziennikiem „Aftonbladet”, że zatrzymanie dotyczyło poważnych wykroczeń związanych z bronią, ale nie ma bezpośredniego związku z tragicznym wydarzeniem w dzielnicy Skarholmen.

W sobotę media informowały, że dwie osoby zostały zatrzymane pod zarzutem udziału w zabójstwie. Śledztwo w tej sprawie jest traktowane jako bardzo delikatne, a policja na razie nie udziela więcej informacji na temat tożsamości czy wieku podejrzanych.

Zabójstwo miało miejsce w środowy wieczór, gdy 39-latek był w drodze na basen ze swoim 12-letnim synem. Tragedia rozegrała się na oczach dziecka, kiedy mężczyzna przechodził pod wiaduktem i doszło do konfrontacji z grupą młodzieży, po której padły strzały.

Mieszkańcy Sztokholmu, w tym przedstawiciele Polonii, zebrali się w miejscu zdarzenia, aby oddać hołd ofierze i uczcić jego pamięć chwilą ciszy.

Sprawę śledzi policja szwedzka, a wiceminister spraw zagranicznych Polski, Andrzej Szejna, poinformował, że mimo iż zamordowany mężczyzna miał polskie pochodzenie, nie posiadał polskiego obywatelstwa. Jego rodzice zrzekli się tego obywatelstwa w latach 80.

Sytuacja ta poruszyła zarówno lokalną społeczność, jak i Polaków zarówno w kraju, jak i za granicą, którzy śledzą rozwój wypadków i oczekują na dalsze informacje związane z tą tragiczną sprawą.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex