„Afera wizowa” – Wymysł czy Rzeczywistość?

W ciągu 30 miesięcy wydano 990 116 wiz Ukraińcom, 586 171 Białorusinom i 374 889 innym obywatelom świata, z czego ponad połowę stanowią Rosjanie, Turcy, Hindusi i Filipińczycy. W tej ostatniej grupie osoby z Afryki stanowią niewielki odsetek – poniżej tysiąca. Mimo tego, opozycyjne media sugerują, że PiS sprowadził do Polski 375 tysięcy muzułmanów, co jest ewidentnym wyolbrzymieniem. Przykład sytuacji na Lampedusie, gdzie 6 tysięcy imigrantów sparaliżowało kraj, służy tu jako ilustracja, jak dalekie są te twierdzenia od rzeczywistości.

Medialna Kreacja

Obraz tworzony przez niektóre media przypomina sytuację z „paragonami grozy”, gdzie prezentowano absurdalne ceny produktów spożywczych, by wykazać rzekome problemy gospodarcze. W rzeczywistości, Polacy nie odczuli takich trudności – świąteczne stoły były bogato zastawione, a plaże nad Bałtykiem pełne turystów. Różnica między medialnym obrazem a rzeczywistością jest uderzająca.

Rzeczywista Sytuacja

Jeśli faktycznie mielibyśmy w Polsce 375 tysięcy „inżynierów i lekarzy” z krajów muzułmańskich, to PiS przegrałby wybory, a kraj doświadczałby codziennych aktów przemocy. Tymczasem żadna taka fala muzułmanów do Polski nie napłynęła. W Polsce dominuje zatrudnienie obywateli Ukrainy i Białorusi, którzy wypełniają luki na rynku pracy. Imigranci z Afryki stanowią marginalną grupę, z której większość pracuje, uczy się lub jest turystami.

Polityczne Znaczenie

Kreowanie obrazu „drugiej Francji” w Polsce przez opozycyjne media jest nieefektywne i nie ma oparcia w rzeczywistości. Propaganda, aby była skuteczna, musi zawierać ziarno prawdy, które wywoła silne emocje. „Afera wizowa” ma pewne elementy prawdziwe, ale nie wystarczają one, by wywołać powszechną histerię.

Podsumowanie

Zaklinanie rzeczywistości i tworzenie nieprawdziwego obrazu sytuacji imigracyjnej w Polsce przez niektóre media nie znajduje odbicia w codziennym życiu Polaków. To tylko wyborczy kapiszon, który nie przetrwa próby czasu. Jednak Tusk to zmieni!

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex