Elon Musk w Polsce: Niespodziewana wizyta na zaproszenie European Jewish Association

Elon Musk, znany jako jeden z najbogatszych ludzi na świecie, planuje wizytę w Polsce. Według doniesień, jego przyjazd do Polski ma nastąpić w poniedziałek, 22 stycznia, z przylotem do Krakowa. Głównym punktem jego wizyty ma być Muzeum Auschwitz-Birkenau. Informacje te pochodzą z różnych źródeł, w tym z portalu My Company Polska.

Wizyta ta ma zostać zorganizowana przez European Jewish Association (EJA) i jest powiązana z zarzutami antysemityzmu, które pojawiły się ostatnio wobec platformy X, należącej do Muska. Kontrowersje te dotyczą wzrostu antysemickich postaw na platformie oraz wcześniejszego udostępnienia przez Muska wpisu, który popierał antysemicką teorię spiskową. Miliarder przeprosił później za ten post.

Wizyta w Muzeum Auschwitz-Birkenau została zaproponowana przez rabina Menachem Margolin, przewodniczącego EJA, po wcześniejszej dyskusji na platformie X. Margolin podkreślił, że wizyta w Auschwitz jest niezbędna, aby zrozumieć skutki antysemityzmu i że oczekuje, iż wizyta ta pomoże Muskowi lepiej zrozumieć problematykę antysemityzmu.

Elon Musk ma również wziąć udział w dyskusji z amerykańskim publicystą Benem Shapiro podczas konferencji poświęconej antysemityzmowi. Wizyta ta ma być ważnym wydarzeniem, podkreślającym jego zaangażowanie w walkę z antysemityzmem.

Ponadto, istnieje możliwość, że Musk spotka się z przedstawicielami polskiego rządu, chociaż konkretne szczegóły na ten temat nie są jeszcze potwierdzone. Ministerstwo Cyfryzacji oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau nie udzieliły oficjalnych informacji na temat planowanej wizyty.

Źródła: Wprost​​, Onet​​, Polsat News​​.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex