Znaczący Wzrost Liczby Policjantów z Zarzutami w Polsce – Wyniki Najnowszego Raportu

W ostatnim raporcie Biura Spraw Wewnętrznych Policji ujawniono niepokojące dane dotyczące wzrostu liczby policjantów, którzy usłyszeli zarzuty w 2023 roku. Ogółem 313 funkcjonariuszy znalazło się w tej niechlubnej statystyce, co stanowi wzrost o 62 osoby w porównaniu do poprzedniego roku.

Szczególnie alarmujące są informacje o korupcji wśród policjantów drogówki. Liczba podejrzanych o takie przestępstwa wzrosła niemal dwukrotnie, osiągając liczbę 37 funkcjonariuszy. Z kolei zarzuty związane z przestępczością narkotykową usłyszało 20 policjantów, co również stanowi zwiększenie w porównaniu z rokiem poprzednim.

Najbardziej dramatyczny wzrost dotyczy policjantów podejrzewanych o udział w zorganizowanych grupach przestępczych, z wykryciem znacznej grupy korupcyjnej w drogówce w Tomaszowie Lubelskim na czele. Według raportu, grupa ta działała pod kierownictwem naczelnika i zajmowała się korupcją.

Te niepokojące trendy skłoniły komendanta głównego policji do zalecenia szczególnych działań profilaktycznych, szczególnie skierowanych do młodych ludzi wstępujących do służby. Celem jest nie tylko przeciwdziałanie korupcji, ale także szeroko pojętym przestępstwom narkotykowym.

Raport wskazuje na potrzebę zdecydowanych działań w celu eliminacji negatywnych zjawisk w policji i podkreśla znaczenie wewnętrznych mechanizmów kontroli, które powinny zapobiegać nadużyciom i przestępczości wśród funkcjonariuszy.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex