Wielki protest rolników w Warszawie!

Wczoraj, 5 marca, w Warszawie ogłoszono, że trzydniowa operacja policji jest już w toku, przygotowując się do trudnej sytuacji spowodowanej wielkim rolniczym protestem. Organizatorzy szacują, że na ulicach stolicy pojawi się aż 150 tysięcy protestujących, w tym rolników, myśliwych, leśników, oraz związkowców ze Śląska i Zagłębia. Zgromadzenie to ma na celu wyrażenie sprzeciwu wobec europejskiego Zielonego Ładu oraz innych kwestii związanych z polityką klimatyczną.

W ramach przygotowań do protestu, policja rozpoczęła trzydniową operację, angażując około 4 tysiące funkcjonariuszy, aby zapewnić porządek publiczny. Rolnicy, zgłaszając swoją obecność w Warszawie do czwartku, będą bronili swoich praw i przekazu na ulicach stolicy.

Zdaniem Sławomira Izdebskiego, szefa Związku Rolników, niektórzy rolnicy mogą przyjechać do Warszawy traktorami, co może stanowić dodatkowe wyzwanie dla służb miejskich. Policja ostrzega rolników przed wjazdem ciągnikami w miejsca, gdzie jest to zabronione, grożąc mandatami i konsekwencjami prawnymi.

Premier Tusk, reagując na sytuację, zaprasza rolników na rozmowy do Warszawy w sobotę o godzinie 10:00. W trakcie konferencji prasowej premier ogłosił, że skieruje do Sejmu projekt uchwały, wzywającej Komisję Europejską do nałożenia sankcji na import żywności z Rosji i Białorusi. Twierdzi, że jest to jeden z powodów niskich cen żywności w Europie.

Przyczyny protestów rolników obejmują także sprzeciw wobec napływu ukraińskich towarów. Rolnicy obawiają się negatywnych skutków dla ich sektora z powodu planowanej transformacji ekologicznej w Unii Europejskiej.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex