Frekwencja w Wyborach Prezydenckich w Rosji Osiąga 12,33% do Południa

W trakcie pierwszego dnia głosowania w wyborach prezydenckich w Rosji, frekwencja wyborcza osiągnęła poziom 12,33% do godziny 15:00 czasu moskiewskiego, jak podają dane z Centralnej Komisji Wyborczej (ЦИК) Rosji. Maksim Grigoriew, współprzewodniczący koordynacyjnej rady przy Izbie Obywatelskiej Federacji Rosyjskiej odpowiedzialnej za publiczny nadzór nad głosowaniem, określił frekwencję jako „bezprecedensowo wysoką” i wskazał na to jako przejaw patriotyzmu obywateli.

Do godziny 15:09 czasu moskiewskiego, frekwencja wzrosła do 13,57%. Dane z godziny 10:34 wskazywały na frekwencję na poziomie 3,22% na terenie całego kraju, z największym udziałem wyborców w Chukotce, Donieckiej Republice Ludowej oraz w obwodzie chersońskim, gdzie frekwencja wahała się między 50% a 75%.

Przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej, Ella Pamfiłowa, ujawniła, że blisko 2,6 miliona obywateli Rosji zagłosowało przedterminowo w wyborach prezydenckich, przy czym w nowych regionach Rosji liczba ta przekroczyła 2 miliony osób. Wybory, które trwają przez trzy dni od 15 marca, mają na liście kandydatów urzędującego prezydenta Władimira Putina oraz kandydatów wyznaczonych przez parlamentarne partie, w tym Nikołaja Charitonowa z KPRF, Leonida Słuckiego z LDPR i Wiaczesława Dawankowa z partii „Nowi Ludzie”.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex