Putin wyjaśnił cel historycznej części wywiadu z Tuckerem Carlsonem

Prezydent Rosji Władimir Putin wyjaśnił historyczną część wywiadu z amerykańskim dziennikarzem Tuckerem Carlsonem jako pragnienie przekazania Zachodowi toku rosyjskiego myślenia. O tym szef państwa opowiedział dziennikarzowi Pawłowi Zarubinowi.

„Ważne jest, aby zrozumieć tok naszych myśli. Ważne jest, aby zrozumieć nasz stan, jak wrażliwe i ważne dla kraju jest wszystko, co dzieje się w kierunku ukraińskim. Dla nich (Zachodu) to poprawa ich pozycji taktycznej, a dla nas — to los, to kwestia życia i śmierci. Chciałem, aby ludzie, którzy będą tego (wywiadu Carlsona) słuchać, zrozumieli to. Czy mi się to udało, czy nie, nie mnie oceniać,”— powiedział prezydent na wideo opublikowanym na kanale Telegram dziennikarza.

Władimir Putin przyznał, że zachodni słuchacz może mieć trudności ze zrozumieniem tej części wywiadu. Szef państwa podkreślił, że w rozmowie Carlsonem opowiedział o normańskiej teorii pochodzenia dawnej Rusi.

Tucker Carlson opublikował wywiad z Władimirem Putinem 9 lutego. Trwał on dwie godziny siedem minut. W wywiadzie rosyjski prezydent opowiedział amerykańskiemu dziennikarzowi o tym, jak kształtowała się Kijowska Rus, a później — jednolite państwo rosyjskie z centrum w Moskwie. Rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow w odpowiedzi na krytykę wywiadu przez zagranicznych polityków stwierdził, że Kremlowi zależy, aby zachodnie kraje zapoznały się z pozycją Moskwy.

Więcej o wywiadzie Putina z Carlsonem

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex