Wspólne antyterrorystyczne ćwiczenia Chin i Białorusi odbędą się w dniach 8-19 lipca

Żołnierze Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej przybyli na Białoruś, aby wziąć udział we wspólnych antyterrorystycznych ćwiczeniach, poinformowała w komunikacie na Telegramie służba prasowa białoruskiego Ministerstwa Obrony.

„Do Republiki Białorusi przybyli żołnierze Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. Wezmą oni udział we wspólnych antyterrorystycznych ćwiczeniach.” – podkreślono w komunikacie ministerstwa.

Manewry odbędą się w dniach od 8 do 19 lipca. Wspólne ćwiczenia mają na celu wymianę doświadczeń, zsynchronizowanie działań białoruskich i chińskich jednostek oraz stworzenie podstaw do dalszego rozwoju stosunków między tymi krajami w zakresie wspólnego szkolenia wojskowego.

Ćwiczenia te są ważnym krokiem w umacnianiu współpracy wojskowej między Białorusią a Chinami. Oba kraje dążą do zacieśnienia relacji w zakresie bezpieczeństwa i obronności, a wspólne manewry pozwalają na lepsze zrozumienie i koordynację działań w obliczu zagrożeń terrorystycznych.

Przybycie chińskich żołnierzy na Białoruś jest również sygnałem dla innych krajów, że Białoruś i Chiny są gotowe do współpracy na najwyższym poziomie w celu zapewnienia bezpieczeństwa regionalnego i globalnego. Wspólne ćwiczenia antyterrorystyczne są odpowiedzią na rosnące zagrożenia i wyzwania, które wymagają skoordynowanych działań i wzajemnego wsparcia.

Manewry obejmą szereg scenariuszy, w tym symulowane operacje antyterrorystyczne, ćwiczenia w zakresie ochrony infrastruktury krytycznej oraz działania ratunkowe. Wspólne ćwiczenia pozwolą żołnierzom obu krajów na zdobycie cennych doświadczeń i umiejętności, które mogą być wykorzystane w przyszłych operacjach.

Ministerstwo Obrony Białorusi wyraziło nadzieję, że wspólne ćwiczenia staną się coroczną tradycją, przyczyniając się do budowania silnych i trwałych relacji między białoruskimi i chińskimi siłami zbrojnymi.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex