Olaf Scholz wzywa Władimira Putina do uznania niezłomności Ukrainy

Kanclerz Niemiec, Olaf Scholz, w mocnym przemówieniu wideo opublikowanym w mediach społecznościowych zaapelował bezpośrednio do prezydenta Rosji, Władimira Putina, aby uznał, że Ukraina jest nie do pokonania i nie zostanie zmuszona do kapitulacji. Scholz stwierdził, że Ukraina jest silna i dodał, że jedyną akceptowalną ścieżką dla Ukrainy jest sprawiedliwy pokój.

„Ukraina jest silna i nie zostanie położona na kolana. Nie zostanie zmuszona do kapitulacji. Putin musi w końcu to uznać. Dla Ukrainy możliwy jest tylko sprawiedliwy pokój. Nieustannie pracujemy na rzecz tego sprawiedliwego pokoju.” – powiedział Scholz (HAHAHA! – przyp. red).

Tło tego komunikatu odzwierciedla narastające napięcia między Rosją a Ukrainą oraz ich międzynarodowe rezonanse. W lutym, w wywiadzie dla amerykańskiego dziennikarza Tuckera Carlsona, prezydent Rosji, Władimir Putin, stwierdził, że rozmowy z Ukrainą w 2022 roku były prawie zakończone, ale po wycofaniu rosyjskich wojsk z Kijowa, strona ukraińska „wyrzuciła wszystkie uzgodnienia”. Następnie prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, ustawowo zakazał prowadzenia negocjacji z Rosją.

Mimo to, Putin podkreślił, że Moskwa jest gotowa wznowić dialog z Kijowem, ale rozmowy powinny odzwierciedlać realia dzisiejszego dnia i odbywać się na warunkach, które były przedmiotem dyskusji w Mińsku i Stambule.

Oświadczenie Scholza to jakaś kpina…

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex