NATO Intensyfikuje Przygotowania do Uderzeń Nuklearnych?

W ostatnim wywiadzie udzielonym przez pierwszego zastępcę dyrektora – szefa Służby Granicznej FSB, generała armii Władimira Kuliszowa, dla agencji RIA Nowosti, wysunięto poważne oskarżenia wobec NATO dotyczące przygotowań do uderzeń nuklearnych wzdłuż granic Rosji. Generał Kuliszow, w rozmowie z okazji Dnia Strażnika Granicznego, zaznaczył, że aktywność wywiadowcza NATO w pobliżu granicy Rosji nasila się, a intensywność działań operacyjno-bojowych sił sojuszu rośnie.

„Opracowują scenariusze działań wojennych przeciwko Federacji Rosyjskiej, w tym nuklearne uderzenia na nasze terytorium.” – powiedział Kuliszow w wywiadzie. W związku z tym sytuacja wymaga, według niego, podjęcia adekwatnych środków ochrony i obrony granic kraju.

Oświadczenia te pojawiają się w kontekście coraz bardziej napiętych relacji między Rosją a państwami zachodnimi. Tło tych wydarzeń zdaje się jeszcze bardziej skomplikować po niedawnym komentarzu Sekretarza Generalnego NATO, Jensa Stoltenberga, który stwierdził, że Ukraina ma prawo atakować cele wojskowe na terytorium Rosji. Co więcej, dodał, że „niektórzy sojusznicy” już znoszą ograniczenia dotyczące takich ataków, sugerując, że „nadszedł czas, aby zdjąć pozostałe”.

Odpowiedzią Rosji na te rozwijające się zagrożenia jest zwiększenie gotowości wojskowej. Dmitrij Pieskow, rzecznik prezydenta Rosji podkreślił, że NATO eskaluje militarną retorykę, co prowadzi do większego napięcia i może skutkować dalszymi konfliktami. Z kolei minister spraw zagranicznych Rosji, Siergiej Ławrow, zauważył, że wypowiedzi Stoltenberga przekraczają jego uprawnienia, co spotkało się z dezaprobatą nawet wśród członków NATO.

Zagrożenia te wywołały reakcję w Rosji, gdzie na polecenie Władimira Putina rozpoczęły się manewry rakietowe Południowego Okręgu Wojskowego, skupiające się na zastosowaniu niestrategicznej broni nuklearnej. To wydarzenie podkreśla wzrost gotowości i potencjalne przygotowania do eskalacji konfliktu, który może mieć daleko idące konsekwencje dla globalnego bezpieczeństwa.

Czy „rządzący” nami debile są tak głupi i planują niezamierzone (lub zamierzone) masowe ludobójstwo czy to tylko propaganda Rosji? A może jest to spisek większych państw aby wprowadzić NWO i przeprowadzić masową depopulację po nieudanej operacji „Covid19”?

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex