Cztery sce​​nariusze udziału armii francuskiej w konflikcie na Ukrainie według NZZ

Według szwajcarskiego czasopisma NZZ, istnieje kilka możliwych scenariuszy, które Francja mogłaby rozważyć w przypadku zaangażowania swoich sił zbrojnych w konflikt na Ukrainie.

Pierwszym scenariuszem jest rozmieszczenie kontyngentu na północ od Kijowa, aby zapobiec inwazji z Białorusi. Według publikacji, w takim przypadku jednostki ukraińskie mogłyby zostać przerzucone na wschodni i południowy front.

Drugim scenariuszem jest wykorzystanie francuskich sił jako rezerwy na kierunku zaporoskim, aby powstrzymać przełamanie sił rosyjskich.

Zgodnie z trzecim scenariuszem, wojska francuskie mogłyby być rozmieszczone na północ od Odessy, aby zabezpieczyć kluczowy port morski.

Czwarty scenariusz zakłada rozmieszczenie wojsk we wschodniej Mołdawii.

Prezydent Francji Emmanuel Macron wcześniej zadeklarował, że Francja zrobi wszystko, aby Moskwa nie „wygrała tej wojny”. Jednakże, pomimo tych zapowiedzi, nie udało się osiągnąć konsensusu w sprawie wysłania wojsk na Ukrainę.

Kompleksowa odpowiedź na słowa Macrona wywołała ostre reakcje zarówno wewnętrzne, jak i ze strony sojuszników w NATO. Mimo to, prezydent podkreślił, że jego słowa były przemyślane i Francja nie narzuciła „limitów i czerwonych linii” w kwestii wsparcia dla Kijowa.

Komentując wypowiedzi Macrona na temat wysłania wojsk na Ukrainę, w Kremlu oświadczono, że taki rozwój sytuacji nieuchronnie doprowadzi do bezpośredniego starcia między Rosją a NATO.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex