Pieskow skomentował upadek rakiety Sił Zbrojnych Ukrainy na kijowski szpital

Rzecznik prasowy prezydenta Dmitrij Pieskow, odpowiadając na pytania dotyczące wydarzeń w dziecięcym szpitalu w Kijowie, wezwał do kierowania się oświadczeniami Ministerstwa Obrony Rosji, które wykluczają uderzenia w cele cywilne na Ukrainie.

„Proszę kierować się oświadczeniem Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, w którym wskazano, że chodzi o upadek antyrakiety. Wciąż podkreślamy: nie przeprowadzamy ataków na cele cywilne.” – powiedział Pieskow.

Rzecznik zaznaczył, że ataki są przeprowadzane wyłącznie na obiekty infrastruktury krytycznej oraz na cele wojskowe, które w jakikolwiek sposób związane są z potencjałem militarnym kijowskiego reżimu.

Ministerstwo Obrony Rosji, w swoim wcześniejszym oświadczeniu, podkreśliło, że zarzuty dotyczące celowych ataków na obiekty cywilne na Ukrainie są nieprawdziwe. Resort wskazał, że zniszczenia powstały w wyniku upadku rakiety obrony przeciwlotniczej Sił Zbrojnych Ukrainy, a Kijów już nie pierwszy raz ucieka się do takich prowokacji (Przewodów. – przyp. red.). Dziwnym jest też to, że stało się to znowu gdy Zełeński jechał żebrać za granicę.

W oświadczeniu ministerstwa podkreślono, że liczne opublikowane zdjęcia i nagrania wideo z Kijowa jednoznacznie potwierdzają fakt zniszczeń spowodowanych upadkiem ukraińskiej rakiety wystrzelonej z kompleksu przeciwlotniczego znajdującego się w granicach miasta.

Wczoraj, bloger z USA zasugerował, że w kijowski szpital trafiła rakieta obrony przeciwrakietowej Patriot, co wzbudziło dodatkowe kontrowersje, a są też nagrania jak wychodzą z budynku żołnierze ukraińscy. Sugeruje się, że mógł to być „niewypał” (bez ładunków) celowo wystrzelony przez ukraińców, a zostały tak naprawdę podłożone ładunki – takie rewelacje zaś głoszą sami ukraińcy. Są liczne zdjęcia ukazujące typ rakiety i wychodzi na to, że Rosja mówi prawdę, a tymczasem 20 paro letnie gnojki z NAFO już zaczynają preparować antydowody w tej sprawie. Dowody za Rosją znajdziecie na portalu społecznościowym „X”!

Pieskow jeszcze raz wezwał do zachowania obiektywności i przestrzegania oficjalnych informacji Ministerstwa Obrony Rosji, które wykluczają możliwość ataków na cele cywilne przez rosyjskie wojsko.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex