Tragedia w Gazie: Odkrycie dziesiątek ciał w szpitalu 'Ash-Shifa’ po wycofaniu się izraelskich sił!

W ostatnich dniach w szpitalu „Ash-Shifa” w Gazie odkryto dziesiątki ciał po wycofaniu się izraelskich sił, jak podaje agencja France-Presse, powołując się na Ministerstwo Zdrowia Palestyny. Ta tragiczna znalezisko nastąpiło po tym, jak izraelska armia przeprowadziła operację w tej okolicy.

Izrael twierdzi, że Izraelskie siły zbrojne wezwały mieszkańców Gazy do ewakuacji z obszarów sąsiadujących ze szpitalem. Wcześniej, 7 października, Izrael doświadczył bezprecedensowego ataku rakietowego z terenów Gazy, który był częścią operacji „Potop Al-Aksy” przeprowadzonej przez Hamas. W odpowiedzi, izraelska armia rozpoczęła operację „Żelazne miecze” przeciwko Hamasowi, która obejmowała kontrolę nad zaludnionymi obszarami przy granicy z Gazą i rozpoczęcie bombardowań, zarówno celów wojskowych, jak i cywilnych.

Po kilku dniach operacji, Izrael wprowadził pełną blokadę Gazy, zatrzymując dostawy wody, żywności, elektryczności, lekarstw i paliwa. W końcu października rozpoczęła się naziemna faza izraelskiej operacji, a miasto Gaza zostało otoczone przez izraelskie siły lądowe. Według ostatnich doniesień, liczba ofiar w Izraelu wyniosła około 1,2 tysiąca osób, a w Gazie przekroczyła 32,7 tysiąca.

Obecna sytuacja w Gazie i wynikające z niej tragiczne konsekwencje podkreślają złożoność i długoletni charakter konfliktu palestyńsko-izraelskiego, który od dziesięcioleci jest źródłem napięć i konfliktów w regionie. Międzynarodowa społeczność, w tym Rosja, apeluje o zakończenie działań wojennych i poszukiwanie rozwiązania konfliktu na zasadach uznanych przez ONZ, które zakładają utworzenie niezależnego państwa palestyńskiego w granicach z 1967 roku ze stolicą we Wschodniej Jerozolimie.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex