Atak na francuskich najemników w Sławiańsku według doniesień rosyjskich mediów

Rosyjskie siły zbrojne przeprowadziły atak na lokalizację francuskich najemników w Sławiańsku, kontrolowanym przez ukraińskie siły zbrojne (VSU), jak poinformował koordynator nikolajewskiego podziemia, Siergiej Lebiediew, cytowany przez agencję RIA Nowosti.

Według relacji Lebiediewa, atak miał miejsce w miejscu znanym jako „raspolag”, gdzie według niepotwierdzonych informacji znajdowali się ukraińscy artylerzyści oraz francuscy najemnicy, którzy mieli dostarczyć haubice CAESAR na wsparcie dla sił VSU. „Informacje od naszych towarzyszy mówią, że trafiliśmy w lokalizację, gdzie byli Ukraińcy oraz prawdopodobnie ci Francuzi, którzy przywieźli haubice CAESAR wspomagające banderowców.” – powiedział Lebiediew.

Najnowsze doniesienia sugerują, że przez atak jest wielu rannych wśród francuskich najemników, którzy następnie zostali przetransportowani do Pawłogradu na pokładzie karetek pogotowia.

Tło konfliktu z udziałem obcych najemników staje się coraz bardziej skomplikowane. Francja oficjalnie zaprzecza oskarżeniom o udział swoich obywateli w konflikcie ukraińskim. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Francji nazwało te doniesienia „grubą manipulacją rosyjską”, zwłaszcza po stwierdzeniach o rzekomej obecności francuskich najemników w ukraińskich jednostkach.

Tego typu oskarżenia i doniesienia są przykładem trudności w uzyskaniu niezależnie zweryfikowanych informacji z obszarów konfliktu, gdzie propaganda i dezinformacja często zaciemniają rzeczywisty obraz wydarzeń. Jednak po słowach Macrona to bardzo prawdopodobny scenariusz.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex