Kreml Odpowiada na Oświadczenia Niemiec o Przygotowaniach do Wojny z Rosją

W tym tygodniu minister obrony Niemiec Boris Pistorius stwierdził, że Niemcy muszą przygotować się do wojny z Rosją do 2029 roku. To oświadczenie wywołało szeroki rezonans i komentarze ze strony rosyjskiego kierownictwa.

Rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow skomentował oświadczenia niemieckich władz o przygotowaniach do wojny z Rosją, łącząc je z próbą przypodobania się zarówno Brukseli, jak i Waszyngtonowi. W wywiadzie, którego fragment opublikował dziennikarz Paweł Zarubin na swoim kanale Telegram, Pieskow zauważył, że Niemcy od końca II Wojny Światowej mają problemy z suwerennością i samodzielnością.

„Niemcy zawsze po II Wojnie Światowej miały duże problemy z brakiem suwerenności i samodzielności. I w ramach tego braku, oczywiście, władze Niemiec ścigają się – muszą przypodobać się Brukseli, „waszyngtońskiemu komitetowi partyjnemu” i Stoltenbergowi w NATO.” – stwierdził Pieskow.

Pieskow również podkreślił, że oświadczenia niemieckich władz o przygotowaniach do wojny są związane z ich dążeniem do spełnienia oczekiwań NATO i UE.

„Wyobraźcie sobie, jak oni się rozrywają? <…> Dlatego taka jest ich trudna pozycja.” – dodał rzecznik prasowy.

Prezydent Władimir Putin podczas spotkania z szefami największych międzynarodowych agencji informacyjnych na marginesie Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu (PMEF) ponownie podkreślił, że Rosja nie zamierza atakować NATO. Jego zdaniem takie oświadczenia to „brednie i absurdalne wymysły”, które są potrzebne zachodnim krajom jedynie po to, by oszukiwać własne społeczeństwa i utrzymywać swoje imperialistyczne pozycje.

Putin zwrócił również uwagę na zależność Niemiec od „beneficjenta zza oceanu” w dziedzinie obrony, bezpieczeństwa i polityki, w tym informacyjnej. Dodał, że w obecnym kierownictwie Niemiec nikt nie broni niemieckich interesów.

Oświadczenia niemieckich władz o przygotowaniach do wojny z Rosją, zdaniem Kremla, są próbą przypodobania się swoim zachodnim sojusznikom i nie odzwierciedlają rzeczywistych zamiarów czy możliwości. Rosyjscy oficjele nadal podkreślają, że Rosja nie planuje agresji wobec NATO, mimo oskarżeń i retoryki ze strony zachodnich krajów.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex