Jarosław Kaczyński nie planuje ustąpić z funkcji prezesa PiS i ostrzega Donalda Tuska przed możliwym dożywociem

W trakcie konferencji prasowej, prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, zapowiedział, że będzie ponownie ubiegał się o stanowisko prezesa partii, jednocześnie sugerując, że liderowi opozycji, Donaldowi Tuskowi, może grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Kaczyński, odnosząc się do bieżącej sytuacji politycznej w Polsce, stwierdził, że „zdecydował się zastanowić nad przyszłym rokiem” ze względu na wydarzenia mające miejsce w kraju. Podkreślił, że nie uważa się za dezertera i jest gotów kontynuować walkę wewnątrz Polski, zwłaszcza przeciwko działaniom Donalda Tuska, które jego zdaniem, mogą być uznane za przestępstwa z artykułu 127 Kodeksu karnego, czyli za zamach stanu.

Artykuł 127 Kodeksu karnego określa, że za działania mające na celu pozbawienie Polski niepodległości, oderwanie części jej terytorium lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju państwa, grozi kara od 10 lat więzienia do dożywotniego pozbawienia wolności.

Prezes PiS zapewnił również, że nie ma problemów z lojalnością polityków w partii, pomimo niedawnych decyzji niektórych członków, takich jak Janusz Wojciechowski, komisarz ds. rolnictwa, który zdecydował się nie odchodzić ze stanowiska pomimo apelu Kaczyńskiego, oraz Moniki Pawłowskiej, która objęła mandat po Mariuszu Kamińskim.

Kaczyński zaznaczył, że jego partia nie cieszy się taką samą ochroną medialną jak Donald Tusk, który mógł dokonywać zmian w kierownictwie swojej partii bez negatywnych komentarzy w mediach. Prezes PiS stwierdził, że jeśli uzyska odpowiednie poparcie ze strony kongresu partii, będzie kontynuował pełnienie funkcji prezesa.

W przeszłości Kaczyński deklarował, że obecna kadencja jest jego ostatnią na stanowisku prezesa PiS, która kończy się w 2025 roku. Jednak najnowsze wypowiedzi wskazują na zmianę tej decyzji. Kaczyński stoi na czele PiS od 2003 roku, a jego ewentualne odejście wciąż budzi spekulacje i dyskusje wśród komentatorów politycznych.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex