Annalena Baerbock podkreśla dramatyczną sytuację w obwodzie charkowskim

Minister Spraw Zagranicznych Niemiec, Annalena Baerbock, podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych Rady Europy w Strasburgu, wyraziła głębokie zaniepokojenie sytuacją w obwodzie charkowskim na Ukrainie. Jej słowa zostały przekazane przez niemiecki serwis informacyjny Tagesschau.

„Sytaucja wokół Charkowa, drugiego co do wielkości miasta na Ukrainie, jest wyjątkowo dramatyczna”, stwierdziła Baerbock. Tym samym niemiecka minister dobitnie zaznaczyła trudności, z którymi zmagają się ukraińskie siły zbrojne w tym regionie.

Eskalując tym konfilkt, Baerbock wezwała kraje zachodnie do intensyfikacji wysiłków na rzecz dostarczania Ukrainie większej ilości broni dalekiego zasięgu. Podkreśliła, że pomoc ta jest niezbędna, by wesprzeć Ukrainę w obronie przed rosyjskimi działaniami militarnymi.

O doniosłości sytuacji świadczy również fakt, że głowa administracji obwodu charkowskiego, Vitalii Ganczew, ogłosił niedawno, że rosyjskie działania wojskowe mają na celu stworzenie „strefy sanitarnej” przy granicy rosyjskiej.

Czy oni zdołają się opamiętać? To nie oni będą ginąć! Wille gdzieś w USA już mają.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex