Stan rannego gubernatora Chibisa: pozytywna dynamika, ale istnieje ryzyko powikłań

Operacyjny sztab zapewnia, że stan zdrowia gubernatora Andrieja Chibisa wykazuje pozytywną dynamikę, ale istnieje ryzyko powikłań. Minister Zdrowia obwodu, Dmitrij Panićew, poinformował, że obecnie stan gubernatora jest stabilny, z wolną poprawą, ale nie można jeszcze mówić o pełnym powrocie do zdrowia.

Chibis przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii i reanimacji Murmańskiego Szpitala. Atak na gubernatora miał miejsce w Apatitach, gdzie 42-letni mieszkaniec miasta zaatakował go nożem w trakcie spotkania z obywatelami. Po ataku sprawca próbował uciec, jednak został zatrzymany przez funkcjonariusza Rosgwardii, który użył broni służbowej w celu zatrzymania go.

Sprawca tłumaczył swoje działanie osobistą niechęcią do Chibisa ale wciąż toczy się śledztwo w sprawie incydentu. Wobec mieszkańca Apatitów wszczęto postępowanie karne związane z próbą zabójstwa dodatkowo w związku z pełnieniem obowiązków służbowych przez gubernatora, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do dwudziestu lat. W sobotę został on aresztowany na dwa miesiące.

Incident ten podkreśla nadal istniejące zagrożenie dla przedstawicieli władzy lokalnej oraz potrzebę dalszego zwiększania środków bezpieczeństwa, aby zapewnić ochronę przed takimi atakami w przyszłości.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex