Wiceprezydent Harris odrzuca zarzuty Putina: Brak dowodów na przyczynność Ukrainy do terroryzmu

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, Kamala Harris, stanowczo odrzuciła twierdzenia prezydenta Rosji, Władimira Putina, dotyczące rzekomej roli Ukrainy w ataku terrorystycznym na „Crocus City Hall”. Według jej słów, podanych w komentarzu dla ABC News, nie ma żadnych dowodów, które by potwierdzały te oskarżenia.

Kamala Harris podkreśliła, że według dostępnych informacji to ISIS-K jest grupą, która najprawdopodobniej stoi za tym atakiem, zaprzeczając jakimkolwiek powiązaniom z Ukrainą. Tragiczny atak, w którym zginęło 137 osób, został przez nią określony jako „tragedia”, a wiceprezydent wyraziła współczucie rodzinom ofiar.

Oskarżenia Putina zostały wygłoszone w kontekście sugerowania, że podejrzani o atak mieli przygotowane „okno” do przekroczenia granicy z Ukrainą. Jednakże, takie twierdzenia spotkały się z międzynarodowym sceptycyzmem i krytyką. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, określił Putina jako osobę próbującą zrzucić winę za atak na innych, podczas gdy brytyjski Minister Finansów, Jeremy Hunt, i ukraiński minister spraw zagranicznych, Dmytro Kułeba, również wyrazili swoje zastrzeżenia co do wiarygodności rosyjskich twierdzeń.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex