„Przyjęcie” Mariusza Kamińskiego w Radomskim Areszcie Śledczym [WIDEO]

Mariusz Kamiński, wraz z Maciejem Wąsikiem, został zatrzymany 9 stycznia w Pałacu Prezydenckim, w kontekście tzw. afery gruntowej. Obaj politycy PiS, skazani na dwa lata więzienia, spędzili pierwszą noc w Areszcie Śledczym w Warszawie-Grochowie, a następnie zostali rozdzieleni – Kamiński trafił do Radomia, a Wąsik do Przytułów Starych.

W internecie pojawiło się nagranie, na którym słychać nieprzyjemne reakcje współwięźniów na przybycie Kamińskiego do radomskiego aresztu. W tle słychać głośne pokrzykiwania i wulgaryzmy. Wideo wywołało wiele reakcji w mediach społecznościowych.

Służba Więzienna zareagowała na nagranie, zapewniając, że bezpieczeństwo Kamińskiego jest zapewnione. Podkreślono, że wszelkie niezgodne z przepisami zachowania są monitorowane, a w przypadku ich wystąpienia, podejmowane są odpowiednie kroki dyscyplinarne.

Jak podaje Super Express, po wysłaniu zapytania do służby więziennej, czy faktycznie takie zdarzenia miało miejsce?  – „W odpowiedzi na pani zapytanie i przesłany materiał filmowy uprzejmie informujemy, że bezpieczeństwo osobiste osoby w stosunku, do której kierowane były okrzyki innych skazanych przebywających w Areszcie Śledczym w Radomiu cały czas było i w dalszym ciągu jest zapewnione.

Służba Więzienna ma wypracowane odpowiednie procedury działania w przypadku wystąpienia podobnych incydentów. Osadzeni, którzy byli prowodyrami niezgodnego z przepisami zachowania zostali wytypowani i w stosunku do nich zostały sporządzone wnioski o wymierzenie kar dyscyplinarnych.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex