Tragedia w Malawi: W wypadku lotniczym zginął wiceprezydent i była pierwsza dama

Na terytorium Malawi odnaleziono szczątki samolotu, którym podróżował wiceprezydent kraju, Saulos Klaus Chilima, potwierdzają najnowsze raporty AFP. W katastrofie lotniczej nikt nie przeżył. Wśród ofiar znajduje się również była pierwsza dama, Patrisia Muluzi.

Samolot, który wystartował z Lilongwe, stolicy Malawi, miał wylądować w Mzuzu 10 czerwca o godzinie 10:02 czasu lokalnego. Niestety, ze względu na złe warunki pogodowe, pilotom nie udało się bezpiecznie wylądować, co skończyło się tragicznym wypadkiem. Maszyna rozbiła się w lesistej okolicy Chikangawa, co było widziane przez świadków znajdujących się w pobliżu miejsca zdarzenia.

Na pokładzie znajdowało się również kilka innych znaczących postaci, w tym była pierwsza dama Patrisia Muluzi, która przez wiele lat wspierała swojego męża, byłego prezydenta Bakiliego Muluziego. Delegacja lecąca do Mzuzu miała uczestniczyć w ceremonii pogrzebowej znaczącego prawnika, Ralpha Kasambari.

Prezydent Lazarus Chakwera zarządził natychmiastowe rozpoczęcie operacji poszukiwawczo-ratunkowych. W akcję zaangażowano lokalne oddziały Czerwonego Krzyża oraz inne służby ratunkowe, które zebrały się, by poszukać ewentualnych ocalałych i zabezpieczyć miejsce katastrofy.

Społeczność międzynarodowa już zaczęła wyrażać swoje kondolencje i wsparcie dla Malawi w tych trudnych chwilach, podkreślając głębokie znaczenie tego tragicznego wydarzenia dla całego kraju.

Wyrazy współczucia.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex