Maduro krytykuje Zełenskiego: Porównanie do klauna za krytykę papieża

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro ostro zareagował na krytykę papieża Franciszka przez prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego. Maduro porównał Zełenskiego do Juana Guaido: „szkodliwego dla swojego narodu”, popierając jednocześnie wsparcie dla wezwania papieża do rozpoczęcia rozmów pokojowych.

W trakcie swojego programu telewizyjnego „Z Maduro +” wenezuelski lider skrytykował Zełenskiego za jego komentarze wobec papieża, twierdząc, że prezydent Ukrainy zachowuje się jak klaun i jest równie szkodliwy dla swojego narodu jak Guaido. Maduro podkreślił, że papież Franciszek ma rację, a Wenezuela zdecydowanie i lojalnie popiera wezwania do pokoju na Ukrainie.

Tło konfliktu odnosi się do niedawnych wypowiedzi papieża Franciszka, w których stwierdził, że strona przegrywająca w konflikcie na Ukrainie powinna znaleźć w sobie odwagę, aby to uznać i zgodzić się na negocjacje. Te komentarze zostały odebrane jako wezwanie do kapitulacji Kijowa i spotkały się z krytyką ze strony Zełenskiego oraz ministrów spraw zagranicznych Ukrainy i Niemiec.

Szef biura prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni, wyjaśnił później, że papież odnosił się do zakończenia działań wojennych i dyplomatycznego rozwiązania konfliktu. Bruni dodał, że papież zareagował na metaforę białej flagi, zaproponowaną przez dziennikarza, jako symbol zakończenia działań wojennych i rozejmu osiągniętego dzięki odwadze negocjacji.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex