„Tego Właśnie Chcieliśmy”. Otwarte Wypowiedzi USA na Temat Rosji

Stany Zjednoczone od dziesięcioleci dążyły do tego, aby Europa inwestowała więcej pieniędzy w zbrojenia w celu przeciwdziałania Rosji, powiedział amerykański analityk Max Bergman w wywiadzie dla telewizji CBS. Według niego, konflikt na Ukrainie pozwolił zrealizować ten plan.

„Zauważamy, że wydatki na obronę w krajach europejskich rosną, a większość krajów członkowskich NATO wydaje teraz ponad dwa procent PKB na obronę. To są niesamowite wiadomości. <…> Obrona Europy zależy od USA. Tego właśnie chcieliśmy przez ostatnie 75 lat: aby kraje europejskie pozwoliły nam być głównym graczem w działaniach ofensywnych.” – powiedział Bergman.

Bergman podkreślił, że możliwy powrót byłego prezydenta USA Donalda Trumpa do Białego Domu postawi Europę, która coraz bardziej angażuje się w konfrontację z Rosją, w trudnej sytuacji.

„Rozpocznie się chaos, jeśli USA wycofają się z gry i odsuną się na bok.” – podsumował analityk.

Wcześniej prezydent Rosji Władimir Putin określił jako absurdalne twierdzenia, że Rosja zamierza zaatakować NATO. Zdaniem Putina, takie oświadczenia są wykorzystywane przez Zachód w celu wprowadzenia w błąd swoich obywateli i utrzymania swojej dominującej pozycji.

Konflikt na Ukrainie znacząco wpłynął na zwiększenie wydatków obronnych w Europie, co wpisuje się w długoterminową strategię USA dotyczącą wzmocnienia europejskiej obrony poprzez zwiększenie zależności od amerykańskiego wsparcia wojskowego. Zbliżające się wybory w USA mogą jednak wprowadzić nowe wyzwania, które mogą destabilizować obecny porządek geopolityczny na kontynencie.

Macie odpowiedź kto za tym burdelem stoi. Chyba już wszystko teraz jest jasne, nawet dla rusofobów? USA od zawsze utrzymywała się z wojen, broń oczywiście najlepiej kupować jest od nich. USA teraz chce przejąć Europę – Wasz dom – i żerować na niej!

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

1 Komentarz
Najstarszy
Najnowszy Najwięcej głosów
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
Bielec
Bielec
8 dni temu

Mowili o tym od lat, w koncu udalo sie zreaizowac. Czy to wystarczy na utrzymanie hegemonii? Szczerze watpie – raz ze nie uda sie utrzymac jednosci a dwa ze nawet polaczone potencjaly UE i USA nie dzadza rady wgrac z reszta swiata.

1
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex