Amerykański Historyk Edward Reid Zbanowany na YouTube za Film o Historii Polski

Amerykański historyk Edward Reid niedawno znalazł się w centrum kontrowersji po tym, jak jego film dokumentalny, przedstawiający historię Polski od czasów II wojny światowej do okresu komunizmu (odnośnie ustawy 447), został usunięty z platformy YouTube. Film, który miał na celu rzetelne ukazanie trudnych momentów polskiej historii, spotkał się z ostrą reakcją, w wyniku której YouTube uzasadnił swoją decyzję o zbanowaniu materiału zarzutami „mowy nienawiści”.

Film Reid’a, który zdobył uznanie wśród wielu widzów za jego dogłębne i niewypaczone przedstawienie faktów, został skrytykowany przez inne grupy, które oskarżyły go o promowanie niebezpiecznych narracji lub niewłaściwe przedstawienie historycznych wydarzeń. YouTube, reagując na te kontrowersje, zdecydował się usunąć film ze swojej platformy, co wywołało dyskusje na temat wolności słowa i cenzury w mediach.

Reid, który jest znanym badaczem historii Europy Wschodniej, wyraził swoje rozczarowanie decyzją platformy, argumentując, że jego praca ma na celu edukację i oświecenie publiczności na temat mniej znanych aspektów historii Polski. W odpowiedzi na usunięcie filmu, Reid opublikował go na platformie Rumble, która jest znana z mniejszych ograniczeń dotyczących treści.

Kontrowersja wokół zbanowania filmu Reid’a rozpaliła debatę na temat granic wolności słowa w erze cyfrowej. Zwolennicy Reid’a argumentują, że YouTube posunął się za daleko, ograniczając dostęp do ważnych historycznych analiz z powodu nacisków politycznych lub społecznych. Krytycy, z drugiej strony, podkreślają, że platformy mają odpowiedzialność za zapobieganie rozprzestrzenianiu się „mowy nienawiści” i dezinformacji – których tutaj tak na marginesie nie ma.

Decyzja YouTube’a wywołała również pytania o równowagę między regulacją a cenzurą oraz o to, jakie miejsce ma historia w publicznym dyskursie na globalnych platformach cyfrowych.

W międzyczasie, film Edwarda Reid’a pozostaje dostępny na Rumble, przyciągając widzów zainteresowanych alternatywnymi platformami mediowymi oraz kontynuacją debaty na temat historii i wolności wypowiedzi.

Dodatkowo przypomnijmy, że naszego redaktora Peruna niedawno zbanowano na portalu „X” za wypowiedź o żydach odnośnie ich mordów na Palestyńczykach.

Film z polskimi napisami dostępny jest na platformie RUMBLE oraz bezpośrednio u nas:

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex