Rolnicy Alarmują o Zgniłej Kukurydzy na Granicy z Ukrainą [WIDEO]

13 lutego 2024 roku w mediach społecznościowych pojawiły się niepokojące nagrania przedstawiające wagony z Ukrainy na granicy Polski, wypełnione po brzegi zgniłą kukurydzą. Materiały te zostały opublikowane przez portal agroprofil.pl, który zajmuje się tematyką rolniczą. Zdarzenie to spotkało się z szerokim echem wśród rolników, którzy od dłuższego czasu protestują przeciwko wprowadzeniu Zielonego Ładu i obawiają się zalewu polskiego rynku produktami rolno-spożywczymi z Ukrainy.

W jednym z nagranych przypadków, ujawniono również ukraiński rzepak, który przeładowywano na tiry z zamiarem wysłania go do Polski jako produkt krajowy. Michał Kołodziejczak, znany działacz rolniczy, podczas kontroli w terminalu przeładunkowym na granicy, natrafił na opór pracowników, którzy odmówili przedstawienia dokumentów dotyczących dwóch ostatnich pociągów przybyłych z Ukrainy.

Kołodziejczak zwrócił uwagę na 60 wagonów, które wjechały do Polski w kwietniu ubiegłego roku, zawierających zgniłą kukurydzę bez wskazania właściciela. Podkreślił, że stan tych produktów rolnych, przechowywanych prawie rok, jest skandaliczny i stanowi potencjalne zagrożenie dla konsumentów.

Rolnicy dokonujący kontroli w Dorohusku na własną rękę również stwierdzili szokujące warunki przechowywania produktów rolnych. Odkryli wagony pełne rzepaku, które miały zostać przeładowane na tiry i przewiezione dalej jako produkt polski. Skala zaobserwowanych incydentów wywołała zaniepokojenie i potępienie ze strony społeczności rolniczej.

To zdarzenie rzuca światło na problematykę kontroli jakości produktów rolnych importowanych do Polski oraz na konieczność zaostrzenia przepisów dotyczących importu i etykietowania produktów, aby chronić konsumentów i lokalnych producentów przed nieuczciwymi praktykami.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex