Postępowanie wewnętrzne wobec policjanta po protestach rolników w Warszawie

W związku z zamieszkami, które miały miejsce podczas protestu rolników w Warszawie 6 marca, policja wszczęła postępowanie wewnętrzne wobec jednego z funkcjonariuszy. Zarejestrowano moment, w którym policjant, ubrany w biały kask, podniósł z ziemi przedmiot i rzucił nim w kierunku demonstrujących rolników. Incydent ten jest analizowany w kontekście możliwego naruszenia procedur przez funkcjonariusza i może stanowić podstawę do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego.

Protest rolników, który zgromadził tysiące uczestników, odbył się w stolicy w odpowiedzi na niezadowolenie z wytycznych Zielonego Ładu oraz importu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy. Podczas demonstracji, przez liczne prowokacje doszło do starć z policją, w trakcie których policja użyła gazu łzawiącego oraz ogólnie pojętej przemocy wobec protestujących.

Informacje, które mogą wyjść na jaw w ramach postępowania wewnętrznego, mogą zostać przekazane prokuraturze do oceny prawno-karnej, co zdecyduje o dalszych działaniach wobec funkcjonariusza. Na obecnym etapie prokuratura nie prowadzi żadnych postępowań przeciwko policjantom za ich działania podczas protestu. Incydent ten wywołuje dyskusję na temat stosowania siły przez służby porządkowe wobec demonstrujących oraz podkreśla napięte relacje między rolnikami a władzami.

Przypominamy polskiej Policji, że na nagraniach tych incydentów jest widocznych znacznie więcej!

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex