Kontrowersje w Sejmie: Grzegorz Braun Pod Specjalnym Nadzorem Szymona Hołowni

Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, wydał decyzję o przeprowadzaniu kontroli bezpieczeństwa posła Grzegorza Brauna każdorazowo przy wejściu do budynków Kancelarii Sejmu. To działanie jest reakcją na niedawne wydarzenia z udziałem Brauna oraz pojawiające się spekulacje o noszeniu przez niego broni palnej.

Kontrowersje wokół Grzegorza Brauna nasiliły się po incydencie, w którym poseł Konfederacji użył gaśnicy do zgaszenia świec chanukowych. Kolejnym etapem była informacja o możliwym noszeniu przez niego broni. Braun zwrócił się do Straży Marszałkowskiej z zapytaniem o możliwość przechowywania broni w Sejmie, co zainicjowało działania marszałka.

Zarządzenie Hołowni, opublikowane 15 stycznia, precyzuje, że kontrola bezpieczeństwa Brauna będzie obejmować zarówno jego osobę, jak i bagaż w dniach 15-26 stycznia. Decyzja ta wywołała krytykę ze strony posła Konfederacji, Romana Fritza, który oskarżył marszałka o stosowanie „nękania i poniżenia” tylko jednego parlamentarzysty spośród 560.

Fritz w mediach społecznościowych skrytykował Hołownię, zarzucając mu brak otwartości i tolerancji, które marszałek miał wcześniej deklarować. Ta sytuacja pokazuje napięcia w sejmowym środowisku oraz podkreśla rosnącą polaryzację w polskiej polityce. Zarządzenie Hołowni jest widoczne jako reakcja na potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa, lecz jednocześnie interpretowane jako działanie polityczne.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex