Pentagon analizuje ryzyko przechwycenia amerykańskiej technologii na Ukrainie

Pentagon jest świadomy ryzyka związanego z tym, że technologia przekazywana przez Stany Zjednoczone ich „zagranicznym partnerom”, w tym Ukrainie, może być przejęta przez inne państwo, powiedział przedstawiciel Pentagonu Patrick Ryder. Na pytanie dziennikarza podczas briefingu, czy Pentagon obawia się, że Rosja mogła zdobyć amerykańskie technologie, przejmując amerykański sprzęt wojskowy na Ukrainie, Ryder odpowiedział, że takie sytuacje są zawsze brane pod uwagę.

Część z przejętego sprzętu została wystawiona na wystawie trofeów w Moskwie, otwartej w maju. Wystawa ta, która odbywa się na Pokłonnej Górze, prezentuje ponad 30 egzemplarzy sprzętu wojskowego z 12 krajów, w tym niemieckie czołgi Leopard 2 i amerykańskie BWP Bradley.

Ryder stwierdził, że ryzyko przejęcia amerykańskiej technologii jest zawsze uwzględniane, gdy USA przekazują sprzęt swoim zagranicznym partnerom. Wskazał również, że nie posiada dokładniejszych informacji na temat obecnej sytuacji.

Rosja już w 2022 roku skierowała notę do krajów NATO w sprawie dostaw broni na Ukrainę. Minister spraw zagranicznych, Siergiej Ławrow, podkreślił, że wszelkie ładunki zawierające broń dla Kijowa staną się legalnym celem dla rosyjskiej armii. Ponadto zaznaczył, że USA i NATO bezpośrednio uczestniczą w konflikcie, nie tylko dostarczając broń, ale również szkoląc ukraińskie wojska na terytorium Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch i innych krajów.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex