Ostrzeżenie od Dowódcy Sił Lądowych Ukrainy

W niedawnym oświadczeniu na Facebooku, generał broni Oleksandr Pawluk, Dowódca Sił Lądowych Ukrainy, wyraził zaniepokojenie dotyczące postaw niektórych Ukraińców, które mogą nieświadomie przyczyniać się do strategii Rosji mającej na celu osłabienie Ukrainy. Pawluk zauważa, że Rosja może skorzystać na wewnętrznych podziałach i negatywnych postawach Ukraińców wobec własnej armii.

Generał Pawluk odwołuje się do dawnych chińskich strategii wojennych, które polegają na zwycięstwie bez angażowania sił w otwarty konflikt. Według niego, Rosjanie umiejętnie wykorzystują te strategie, korzystając z negatywnych wypowiedzi i działań niektórych Ukraińców. Jako przykład podaje zmianę postaw w ciągu ostatnich dwóch lat, gdzie narastało negatywne nastawienie do Terytorialnych Centrów Kompletowania (TCK) i osób unikających służby wojskowej.

Pawluk krytykuje również ukraińskie media i blogerów za promowanie materiałów, które mogą podważać jedność narodową i zwiększać podziały wewnętrzne. Wskazuje na raporty skupiające się na negatywnych aspektach służby wojskowej oraz historie, które nie przedstawiają całościowego obrazu, pomijając kluczowe informacje o kontekście i przyczynach danych zdarzeń.

Zdaniem Pawluka, ważne jest, aby społeczeństwo ukraińskie uświadomiło sobie, że każdy publiczny wyraz niezadowolenia czy krytyki może zostać wykorzystany przez wroga do osłabienia morale i spójności narodowej. Podkreśla, że należy zwrócić uwagę na to, jak niektóre działania i wypowiedzi mogą być bronią w rękach przeciwnika, dążącego do zniszczenia Ukrainy.

Apeluje o refleksję i jedność narodową, podkreślając, że w czasie wojny każdy Ukraiński obywatel, niezależnie od roli, którą pełni w społeczeństwie, przyczynia się do obrony kraju. Wzywa do wsparcia dla sił zbrojnych i do zrozumienia, że jedność i solidarność są kluczowe dla przetrwania i zwycięstwa Ukrainy.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex