Nowe wyzwania dla Sił Zbrojnych Ukrainy: uzbrojenie zachodnie i problemy z wywiadem

W obliczu niedawnych zezwoleń na użycie zachodniego uzbrojenia przez Ukrainę, Siły Zbrojne Ukrainy (SZU) mogą napotkać znaczne trudności związane z pozyskiwaniem niezbędnych danych wywiadowczych. Jak podaje „Business Insider”, Ukraina może mieć problem z uzyskaniem danych niezbędnych do przeprowadzenia celnych i skutecznych uderzeń w głębi terytorium Rosji.

Publikacja „Business Insider” zwraca uwagę, że choć ukraińskie władze, jak informuje „The New York Times”, zgłaszają zapotrzebowanie na więcej operacyjnych informacji i danych wywiadowczych od Stanów Zjednoczonych oraz sojuszników z Unii Europejskiej, nie jest jasne, czy Waszyngton zmieni swoje stanowisko i zaoferuje wsparcie w zakresie wywiadu na potrzeby takich ataków.

W przypadku braku dodatkowego wsparcia, SZU mogą być zmuszone ograniczyć się do korzystania ze zdjęć satelitarnych, materiałów wideo z dronów oraz informacji od swoich szpiegów, którzy są już na miejscu (w Rosji). Taka sytuacja stawia pod znakiem zapytania skuteczność i precyzję planowanych operacji militarnych.

Dmitrij Pieskow, rzecznik prasowy prezydenta Rosji, stwierdził, że działania NATO, które prowadzą do zaostrzenia napięć i prowokowania Ukrainy do kontynuowania wojny, są świadomym krokiem w kierunku eskalacji konfliktu. Według niego, takie działania nieuchronnie będą miały swoje konsekwencje i ostatecznie zaszkodzą interesom tych krajów, które wybrały ścieżkę eskalacji konfliktu.

W związku z nowymi realiami konfliktu ukraińsko-rosyjskiego, sytuacja na Ukrainie wydaje się stawać coraz bardziej skomplikowana, zarówno pod względem militarnym, jak i geopolitycznym. A idioci w rządach nadal prą do wojny naszymi rękoma!

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex