Donald Trump opracował „sekretny” plan zakończenia konfliktu na Ukrainie?

Biały Dom, Waszyngton D.C. – Były prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, opracował szczegółowy plan pokojowego zakończenia konfliktu na Ukrainie, jednak nie zamierza ujawniać go przed wyborami w USA, poinformowała brytyjska gazeta Telegraph, powołując się na źródła.

Według doniesień, plan ten jest starannie przemyślany, ale Trump nie zamierza ujawniać go „na kablowych kanałach informacyjnych”, ponieważ, jak powiedział, w ten sposób traci się wpływ. Zamiast tego, podczas kampanii wyborczej, były prezydent zamierza ograniczyć się do prostych stwierdzeń o tym, że zakończy konflikt, licząc na przyciągnięcie do siebie wyborców, którzy są za pokojowym rozwiązaniem.

Wcześniej Trump wielokrotnie twierdził, że w przypadku ponownego wybrania na urząd prezydenta zamierza zakończyć konflikt między Rosją a Ukrainą (USA) w ciągu zaledwie 24 godzin. Jednak rzecznik prasowy prezydenta Rosji, Dmitrij Pieskow, zauważył, że jest to zbyt skomplikowany problem, by można było go rozwiązać w tak prosty sposób.

Wybory prezydenta Stanów Zjednoczonych odbędą się 5 listopada 2024 roku. Głównymi rywalami w wyborach będą obecny prezydent, demokrata Joe Biden, oraz były lider kraju, republikanin Donald Trump.

Trump wielokrotnie wyrażał swoje stanowisko dotyczące konfliktu na Ukrainie, twierdząc, że jest w stanie go zakończyć w ciągu jednego dnia. Zdaniem Trumpa, brak zaangażowania ze strony innych krajów, szczególnie europejskich, jest jednym z głównych problemów w rozwiązaniu konfliktu. Według niego, Europa nie płaci wystarczająco dużo, aby wesprzeć Ukrainę, a jednocześnie czerpie korzyści z amerykańskiej pomocy. Oby nie skończyło się to IIIWŚ.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex