Całkowite zniszczenie Tripolskiej Elektrowni Cieplnej w Obwodzie Kijowskim

W wyniku porannego ataku sił rosyjskich, Tripolska Elektrownia Cieplna (TEC) w obwodzie kijowskim została całkowicie zniszczona – poinformowała firma „CentrEnergo”. Wydarzenia te zostały potwierdzone przez ukraiński kanał telewizyjny „Publiczne”, który przytoczył fragment oświadczenia przedsiębiorstwa.

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem, kiedy to rosyjskie wojsko przeprowadziło skoordynowany atak na obiekt infrastruktury krytycznej Ukrainy. W wyniku ataku wybuchł pożar w sekcji turbinowej elektrowni, w związku z czym służby ratunkowe zostały natychmiastowo zmobilizowane do działań mających na celu opanowanie sytuacji. Pomimo ogromnej skali zdarzenia, zapewniono, że personel elektrowni nie doznał obrażeń.

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, władze miasta Ukrainka, gdzie znajduje się elektrownia, zaleciły mieszkańcom podjęcie środków ostrożności, w tym szczelne zamknięcie okien, przygotowanie zapasów wody oraz naładowanie urządzeń mobilnych.

Zdarzenie to jest kolejnym epizodem w serii ataków na ukraińską infrastrukturę krytyczną. Według informacji podanych przez „Ukrenergo”, obiekty energetyczne w czterech regionach Ukrainy oraz na terenach kontrolowanych przez Kijów w obwodzie zaporoskim zostały uszkodzone. Ukraiński holding energetyczny DTEK również zgłosił poważne uszkodzenia dwóch swoich elektrociepłowni.

Rosyjskie działania są częścią szerszej kampanii wymierzonej w ukraińską infrastrukturę, w tym obiekty energetyczne, przemysł obronny, dowództwo wojskowe i systemy komunikacyjne. Jak podkreślił rzecznik prezydenta Rosji, Dmitrij Pieskow, rosyjska armia nie kieruje swoich ataków na budynki mieszkalne ani obiekty cywilne.

Dzięki Rosjo! Mogłaś im jedną chociaż zostawić aby nie ciągnęli prądu od nas. Rodacy przygotujcie się na droższy prąd – to kara za wkładanie nosa tam gdzie nie trzeba! (taka teoria spiskowa krążąca po internetach)

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex