Atak terrorystyczny w „Krokusie”: „Obiecali 500 tysięcy”

W cieniu szokującej tragedii w „Crocus City Hall”, gdzie brutalny atak terrorystyczny zakończył się śmiercią 133 osób, śledztwo odsłania mroczne szczegóły. Wszyscy podejrzani o udział w tym krwawym czynie zostali zatrzymani, a teraz światło dzienne ujrzały motywacje i okoliczności, które doprowadziły do tego zdarzenia.

Obietnica wynagrodzenia

Wstrząsające są zeznania jednego z zatrzymanych terrorystów, który przyznał, że został zwerbowany przez internet i obiecano mu 500 tysięcy rubli za wykonanie masakry. Połowa tej sumy miała być przelana z góry, a reszta po „udanym” zadaniu. Inny z podejrzanych, za pośrednictwem tłumacza, opowiedział o kontaktach z pewnym „Abdullahem” przez Telegram, który również zaoferował mu „pracę”.

ZDJĘCIE Z MIEJSCA ZATRZYMANIA

Chwile terroru

Sceny z „Krokus City Hall” przywołują przerażające obrazy chaosu i strachu. Oleg, który był w budynku z rodziną, opowiada o panice, gdy dym wdarł się do sali, i o desperackiej walce o ucieczkę. Inni świadkowie relacjonują, jak terroryści strzelali do uciekających ludzi, a krzyki i rozkazy „Połóż się!” oraz „Stój!” rozbrzmiewały echem po korytarzach.

Reakcja społeczeństwa

Tragedia wywołała ogromną falę solidarności. Tysiące Moskwian stało w kolejkach, aby oddać krew dla rannych, a w całej Rosji oraz na świecie ludzie składają kwiaty i kondolencje. Władze obiecały wsparcie finansowe dla rodzin ofiar i rannych, a 24 marca ogłoszono dniem żałoby narodowej.

ZDIĘCIE Z ZATRZYMANIA JEDNEGO Z TERRORYSTÓW

W toku śledztwa

Działania śledcze trwają zarówno w miejscu ataku, jak i pod adresami podejrzanych. Wyłania się obraz starannie zaplanowanego ataku, z bronią ukrytą w skrytce i kontaktami po stronie ukraińskiej.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex