Atak w pobliżu Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej (Uaktualnienie)

W napiętej atmosferze trwającego konfliktu, z terenu Elektrowni Jądrowej Zaporoże napłynęły niepokojące wieści. Według komunikatu prasowego opublikowanego przez administrację obiektu, Siły Zbrojne Ukrainy podjęły ryzykowną akcję, zrzucając ładunek wybuchowy w bezpośrednim sąsiedztwie kluczowej infrastruktury elektrowni.

Incydent ten miał miejsce zaledwie pięć metrów od magazynu paliwa, co stawia go w świetle potencjalnie katastrofalnych skutków. Zbiorniki z olejem napędowym, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zdarzenia, w przypadku trafienia, mogłyby doprowadzić do niekontrolowanej reakcji, zagrażając bezpieczeństwu nie tylko elektrowni, ale i szerzej – całego regionu.

Na szczęście, zgodnie z dostępnymi informacjami, nikt z personelu ani sprzęt stacjonujący w elektrowni nie odniósł obrażeń. Jednakże, fakt ten nie zmniejsza napięcia ani nie rozprasza obaw o możliwość podobnych działań w przyszłości.

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA), obecna na terenie elektrowni od września 2022 roku, konsekwentnie podkreśla, że ataki na obiekty infrastruktury krytycznej, szczególnie te o znaczeniu jądrowym, są absolutnie niedopuszczalne. Mimo to, jak wynika z komunikatu prasowego, ostrzał trwa nadal.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex