Zatrzymanie Kamińskiego i Wąsika

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, znani politycy Prawa i Sprawiedliwości, zostali zatrzymani przez policję. Zatrzymanie miało miejsce we wtorek wieczorem w Pałacu Prezydenckim, gdzie politycy przebywali na spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Następnie zostali przewiezieni do komisariatu przy ulicy Grenadierów w Warszawie, a później do celi przejściowej na warszawskim Grochowie.

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał 20 grudnia 2023 r. prawomocny wyrok skazujący Kamińskiego i Wąsika w związku z tzw. aferą gruntową. Chociaż politycy twierdzili, że zostali ułaskawieni przez prezydenta w 2015 r., Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia przygotował nakazy doprowadzenia skazanych do jednostek penitencjarnych.

Szefowa Kancelarii Prezydenta, Grażyna Ignaczak-Bandych, opisała zatrzymanie jako naruszenie godności prezydenta, podkreślając, że politycy są traktowani jako więźniowie polityczni. Z kolei minister Wojciech Kolarski z Belwederu opowiedział o próbie natychmiastowego powrotu prezydenta do Pałacu po otrzymaniu informacji o zatrzymaniu.

To zatrzymanie wywołało szerokie dyskusje w kontekście politycznym kraju, podnosząc kwestie dotyczące przestrzegania zasad państwa prawa.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex