Tragiczny wypadek na poligonie drawskim: jeden żołnierz nie żyje, drugi w stanie krytycznym.

Na poligonie w Drawsku Pomorskim doszło do tragicznego wypadku, w którym jeden żołnierz stracił życie, a drugi został ciężko ranny. Incydent miał miejsce podczas ćwiczeń 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. Według informacji uzyskanych przez reportera RMF FM, pojazd gąsienicowy przejechał dwóch wojskowych.

Poszkodowany żołnierz został natychmiastowo przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Szczecinie, gdzie jego stan oceniany jest jako bardzo poważny. Ma liczne obrażenia i był reanimowany na miejscu wypadku.

Żandarmeria Wojskowa wraz ze szczecińską prokuraturą prowadzi dochodzenie w sprawie okoliczności wypadku. Wstępne ustalenia wskazują na nieszczęśliwy wypadek. To tragiczne zdarzenie nie miało związku z równolegle odbywającymi się międzynarodowymi ćwiczeniami NATO Steadfast Defender 2024 oraz polską częścią tych ćwiczeń, Dragon-24.

Warto zauważyć, że na poligonie drawskim trwają międzynarodowe ćwiczenia natowskie z udziałem 3 tys. żołnierzy z różnych krajów, w tym Albanii, Turcji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Polski, i 700 pojazdów, w tym transporterów opancerzonych i czołgów Leopard. Celem ćwiczeń jest przetestowanie szybkości reakcji i przerzutu wojsk w rejon zagrożenia, co stanowi kluczowy element natowskich sił bardzo wysokiej gotowości.

Ta tragedia rzuca cień na rutynowe działania wojskowe i przypomina o nieustających ryzykach związanych z codzienną służbą wojskową.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex