Kołodziejczak Rozpoczął Kontrole. „Przedstawię Wnioski Premierowi”

Michał Kołodziejczak, wiceminister rolnictwa, zapewnił, że polska granica będzie teraz bardziej szczelna niż kiedykolwiek. Ogłosił rozpoczęcie kontroli w Dorohusku i Hrubieszowie, gdzie sprawdza dokumenty oraz produkty wjeżdżające na teren Polski. Kołodziejczak wskazał na brak automatyzmów działań, zostawionych przez poprzedni rząd, co często prowadzi do dezorientacji wśród służb.

Podczas swoich kontroli na granicy polsko-ukraińskiej, Kołodziejczak zauważył, że wiele towarów, takich jak rzepak, pszenica czy otręby, które teoretycznie miały trafić do krajów bałtyckich, mogą w rzeczywistości wracać do Polski. W szczególności skupił uwagę na przywozie cukru, którego ceny i faktury wzbudziły jego zainteresowanie. Zdziwił go brak kontroli sanepidu nad cukrem spożywczym wjeżdżającym do Polski, mimo że wytyczne sprzed ponad 10 lat zakładały takie działania.

Wiceminister rolnictwa podkreślił też problem zbyt małej liczby urzędników kontrolujących wjazd oleju spożywczego. Kontrole, które przeprowadzał, miały miejsce również w weekend, co miało na celu sprawdzenie jak funkcjonuje kontrola w dni, które mogą być uznane za bardziej newralgiczne.

Kołodziejczak zapowiedział, że na podstawie swoich obserwacji przedstawi wnioski premierowi. Zaznaczył, że celem jest maksymalne ograniczenie przyjazdu produktów, które mogą zagrażać polskiej gospodarce oraz rolnikom. Zapewnił, że będzie wnioskował o wprowadzenie dodatkowych ograniczeń na przywóz produktów z Ukrainy, które mogą negatywnie wpłynąć na polski rynek.

Wiceminister zwrócił uwagę na trudną sytuację, spowodowaną brakiem wypracowanych procedur przez poprzedni rząd, co często prowadzi do konfuzji i przerzucania odpowiedzialności między różnymi służbami. Podkreślił, że obecny rząd urzęduje zaledwie od 50 dni, a oczekiwania są znacznie wyższe niż w przypadku poprzedników, co budzi jego zdziwienie.

Zobowiązał się do działania w kierunku wprowadzenia skutecznych procedur, które zabezpieczą polską granicę i ochronią polskich rolników przed nieuczciwą konkurencją.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex