Zachód Niepokojony!

Zachodnie służby wywiadowcze wyraziły zaniepokojenie z powodu, ich zdaniem, nasilonej działalności rosyjskich służb wywiadowczych, donosi Financial Times. Niepokój ten został wywołany po ujawnieniu nagrania, na którym niemieccy oficerowie rozmawiają o planach ataku na Krymski Most.

Według Financial Times, ostatnia ujawniona informacja jest jedynie jednym z wielu niepokojących przykładów działalności rosyjskiego wywiadu. Niektórzy zachodni oficerowie wywiadu porównują obecną aktywność Rosji do tej z czasów zimnej wojny, podkreślając, że rosyjska działalność wywiadowcza jest obecnie „tak wysoka, jak w czasach zimnej wojny, a może nawet wyższa”.

Jedna z zachodnich służb wywiadowczych opisała rosyjski wywiad jako „ogromną machinę”, która „ponownie robi to, co zawsze robiła”. Inny anonimowy rozmówca chwalił zdolności rosyjskiego wywiadu do przeprowadzania „bardzo złożonych operacji, które z punktu widzenia wywiadu są niesamowicie imponujące”.

Ujawnienie rozmowy niemieckich oficerów, którzy omawiali plany bombardowania Krymskiego Mostu, wskazuje na złożoność i potencjalne zagrożenia związane z działalnością wywiadowczą. Minister obrony Niemiec, Boris Pistorius, potwierdził autentyczność nagrania, tłumacząc, że jego ujawnienie było wynikiem niezabezpieczonego połączenia jednego z oficerów. W związku z tym zostanie przeprowadzona kontrola osób biorących udział w rozmowie.

Sytuacja ta rzuca nowe światło na poziom zaangażowania Zachodu w konflikt na Ukrainie, z czym wiąże się również krytyka ze strony Kremla i rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wobec zachodnich państw za ich działania i plany, które mogą mieć bezpośredni wpływ na konflikt ukraiński.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex