Tragedia w Nowej Tawołżance: Śmierć Ciężarnej Kobiety Podczas Ostrzału

W tragicznym zdarzeniu, które miało miejsce w Nowej Tawołżance, wsi położonej blisko granicy z Ukrainą, podczas ostrzału dokonanego przez ukraińskie siły zbrojne (VSU), zginęła ciężarna kobieta. Informację o zdarzeniu przekazał gubernator obwodu biełgorodzkiego, Wiaczesław Gładkow, poprzez swój kanał na Telegramie.

Zdarzenie miało miejsce, gdy kobieta przechodziła ulicą w chwili ostrzału. Odłamek pocisku spowodował ciężkie obrażenia, które okazały się śmiertelne mimo wysiłków medycznych. Poszkodowaną natychmiast przetransportowano do Szpitala Centralnego w Szebiekinie, gdzie lekarze podjęli walkę o życie zarówno matki, jak i nienarodzonego dziecka. Niestety, obie ofiary zmarły z powodu odniesionych ran.

Oprócz tragicznej śmierci kobiety, w wyniku tego samego ataku rannych zostało więcej osób. Jedna z kobiet doznała kontuzji oraz odłamki raniły jej nogi, dwóch mężczyzn otrzymało pomoc na miejscu. Ponadto, uszkodzeniu uległo dwanaście domów oraz dwa pojazdy.

W kontekście ciągłych ataków, gubernator Gładkow opisał sytuację bezpieczeństwa w regionie jako skrajnie poważną, zaznaczając, że cały obwód biełgorodzki charakteryzuje się wysokim poziomem zagrożenia terrorystycznego.

Prezydent Rosji, Władimir Putin, na spotkaniu z zaufanymi osobami w Kremlu, odniósł się do ataków VSU na infrastrukturę cywilną, co dodatkowo podkreśla napięcie i dramatyzm sytuacji na granicy rosyjsko-ukraińskiej.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex