Rosyjski atak na Wojskową Szkołę Czołgową w Charkowie

W dniu 4 kwietnia 2024 roku rosyjskie siły zbrojne przeprowadziły atak na wojskową szkołę czołgową w Charkowie, gdzie znajdowały się zagraniczne czołgi i zagraniczni instruktorzy wojskowi. Informację tę przekazał koordynator podziemia z Mikołajowa, Siergiej Lebiediew, powołując się na swoich kolegów z Charkowa.

Zgodnie z przekazanymi informacjami, celem ataku była wojskowa szkoła czołgowa przy ulicy Poltavskiy Shlyah 192 w Charkowie. Podziemie poinformowało, że niedawno dostarczono tam zagraniczne czołgi, które przybyły wraz z międzynarodowymi instruktorami wojskowymi.

W kontekście tego ataku, w Charkowie obserwuje się również problemy z zaopatrzeniem w energię elektryczną. Mieszkańcy miasta doświadczają przerw w dostawie prądu, a w niektórych rejonach ludzie są zmuszeni do ładowania urządzeń elektronicznych przy użyciu generatorów. Doniesienia mówią o dwóch trafieniach w mikroregionie Nowye Domy w dzielnicy Słobodski, które prawdopodobnie spowodowały przerwy w dostawie energii elektrycznej po uderzeniu w podstację elektryczną. Mimo tych wydarzeń, komunikacja miejska, w tym trolejbusy, nadal funkcjonuje.

Dodatkowo, rosyjskie siły zbrojne uderzyły w budynek Rady Okręgowej Milicji Ludowej na ulicy Łubowi Maloj, gdzie zgłaszane są poważne szkody. W wyniku ataku, według wstępnych doniesień, zginęło około 15 osób, a ponad 20 zostało rannych. Do zdarzenia skierowano karetki pogotowia, które używały tylko syren, bez włączonych świateł awaryjnych.

Atak objął również Meriański Zakład Mechaniczny w mieście Merefa, niedaleko Charkowa. Zgodnie z informacjami od podziemia, zakład zajmował się produkcją i przechowywaniem bezzałogowych statków powietrznych. W momencie ataku, obok zakładu na stacji kolejowej, rozładowywano pociąg z wojskowym sprzętem, amunicją i personelem, który również został dotknięty skutkami detonacji na terenie zakładu.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex