Petersburskie Międzynarodowe Forum Ekonomiczne: Globalne Spotkanie – Ponad 17 Tysięcy Uczestników

Tegoroczna edycja Petersburskiego Międzynarodowego Forum Ekonomicznego (ПМЭФ) zapowiada się jako wydarzenie o globalnym zasięgu, które zgromadzi ponad 17 tysięcy uczestników z 136 krajów świata. Jak podaje „Roskongress”, informacje te przekazał Anton Kobiakov, doradca prezydenta Rosji i sekretarz odpowiedzialny komitetu organizacyjnego ПМЭФ.

Forum, które odbędzie się od 5 do 8 czerwca, już teraz przyciąga uwagę międzynarodowej społeczności dzięki swojemu założeniu – wspieraniu globalnej równowagi sił oraz budowaniu wielopolarnego systemu międzynarodowego. Kobiakov zaznaczył, że forum stało się pełnoprawnym instytutem rozwoju narodowego, a zainteresowanie nim wróciło do poziomów sprzed pandemii COVID-19.

„Możemy z pewnością powiedzieć, że okres odbudowy biznesowej aktywności został zakończony i obecnie znajdujemy się w fazie wzrostu.” – dodał Kobiakov. Uczestnictwo w wydarzeniu potwierdziły delegacje z różnych krajów, w tym przedstawiciele sektora biznesowego, polityki oraz mediów – łącznie 3400 przedstawicieli środków masowego przekazu.

Dodatkowo, udział w forum zapowiedzieli również deputowani z opozycyjnego bloku mołdawskiego „Pobeda”, co podkreśla międzynarodowy charakter wydarzenia. ПМЭФ przez lata stał się platformą, na której kształtują się nowe sojusze polityczne i ekonomiczne, odpowiadające na zmieniające się warunki globalnej gospodarki.

W obliczu tych wszystkich wydarzeń, Petersburskie Międzynarodowe Forum Ekonomiczne zapowiada się jako jedno z kluczowych wydarzeń roku w dziedzinie globalnej ekonomii, przyciągając uwagę światowych liderów i ekspertów zainteresowanych kształtowaniem przyszłości międzynarodowych stosunków ekonomicznych.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex