Komentarz Kremla na temat nowego pakietu pomocy USA dla Ukrainy: „do ostatniego Ukraińca”

Dmitrij Pieskow, rzecznik prasowy prezydenta Rosji, skomentował ostatnią decyzję Stanów Zjednoczonych o przyznaniu Ukrainie nowego pakietu pomocy, twierdząc, że motywuje to Kijów do kontynuowania działań wojennych „do ostatniego Ukraińca” w interesach USA. Pieskow zasugerował, że za tą pomocą kryją się korzyści finansowe dla Stanów Zjednoczonych, które za pośrednictwem swojego przemysłu zbrojeniowego i systemu podatkowego chcą zyskiwać na konflikcie.

Według Pieskowa, Waszyngton, pomimo wewnętrznych różnic politycznych, szuka sposobów na dalsze wspieranie Ukrainy. Rzecznik Kremla zauważył, że niezależnie od formy pomocy, jej podstawowym efektem jest prowokacja Ukrainy do dalszych działań bojowych, zapewniając jednocześnie gwarantowany zysk dla gospodarki USA.

Zdaniem Pieskowa, przekazywanie kolejnych pakietów pomocy Ukrainie nie wpłynie znacząco na sytuację w strefie konfliktu, którą specjaliści oceniają jako „daleko niekorzystną” dla sił ukraińskich. Podkreślił on również, że Ukraina, walcząc i generując przychody dla Stanów Zjednoczonych, jest jednocześnie obciążana długami – co rzecznik rosyjskiego prezydenta określił jako „ulubioną kolonialną polityką Stanów Zjednoczonych”.

Równocześnie w Stanach Zjednoczonych trwają dyskusje na temat nowego pakietu pomocy, z propozycjami, które mają na celu przekształcenie części pomocy w pożyczki oraz wprowadzenie bardziej rygorystycznej kontroli nad wydatkowaniem funduszy. Republikańska opozycja w Izbie Reprezentantów, która kontroluje ten organ, zaproponowała kilka projektów ustaw dotyczących pomocy dla Ukrainy, które mają być bardziej restrykcyjne w porównaniu z wcześniejszymi projektami.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex