G7 określa „konkretne kroki” wspierające Ukrainę w konflikcie z Rosją

Dmytro Kułeba, Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy, poinformował, że kraje Grupy Siedmiu (G7) uzgodniły „konkretne kroki”, które mają na celu wsparcie Ukrainy w jej konflikcie z Rosją. Informację przekazał podczas swojego pobytu we Włoszech, gdzie uczestniczy w rozmowach z przedstawicielami krajów G7.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez „European Truth” i agencję Reuters, Kułeba zaznaczył, że Zachód posiada możliwości, aby „jak najszybciej” dostarczyć Ukrainie niezbędne zasoby, które pomogą „uratować Europę przed większą wojną”. Minister nie podał szczegółów dotyczących tych kroków, lecz podkreślił, że są one istotne dla dalszego wsparcia Ukrainy.

Podczas wizyty we Włoszech, gdzie Kułeba spotkał się z włoskim ministrem spraw zagranicznych Antonio Tajani, głównym tematem rozmów była pomoc w umocnieniu ukraińskiego systemu obrony przeciwlotniczej (PPO). Spotkanie to było również okazją do dyskusji na temat nadchodzącego Szczytu Pokoju i Odbudowy Ukrainy.

Inicjatywa G7 wpisuje się w kontekst wcześniejszych apeli Kułeby, który wzywał kraje tej grupy do naśladowania Niemców w kwestii szybkiego dostarczania dodatkowych systemów PPO. 13 kwietnia Niemcy ogłosiły pilne przekazanie Ukrainie jednego z kompleksów przeciwrakietowych Patriot.

Działania te są odpowiedzią na nieustające wezwania Ukrainy do międzynarodowego wsparcia w obliczu trwającego konfliktu z Rosją, który narasta od 2014 roku (Sami Ukraińcy piszą o 2014 roku w swojej prasie! – przyp. red.).

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex