Pożegnanie Bohatera: Damian Soból, Polski Wolontariusz, Żegnany w Przemyślu

W Przemyślu odbyły się uroczystości pogrzebowe Damiana Sobola, polskiego wolontariusza z organizacji World Central Kitchen, który tragicznie zginął w izraelskim ostrzale konwoju humanitarnego w Strefie Gazy. Miał 35 lat.

Damian Soból był znanym działaczem humanitarnym, który poświęcił swoje życie na pomoc innym. W przeszłości pomagał mieszkańcom Afryki i Turcji, a w ostatnim czasie skupił się na wsparciu dla uchodźców z Ukrainy w jego rodzinnym mieście Przemyśl. Jego śmierć jest wielką stratą dla społeczności międzynarodowej i lokalnej.

Uroczystości rozpoczęły się od modlitwy różańcowej, po której odbyła się msza święta w kościele pod wezwaniem św. Józefa. Mszę celebrował biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej, Krzysztof Chudzio, który w swojej homilii podkreślił poświęcenie i odwagę Sobola.

W uroczystościach wzięło udział wiele osób, w tym rodzina, przyjaciele oraz przedstawiciele różnych organizacji humanitarnych. Po mszy, kondukt żałobny udał się na Cmentarz Główny w Przemyślu, gdzie Damian Soból został pochowany.

Podczas ceremonii pożegnalnej, prezydent Andrzej Duda pośmiertnie odznaczył Sobola Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, jako wyraz uznania za jego wybitne zasługi w działalności humanitarnej.

Ambasador Palestyny w Polsce, Mahmoud Khalifa, również uczestniczył w pogrzebie, wyrażając swoje uznanie dla działalności Sobola. „Upamiętnimy tych, którzy nieśli pomoc Palestyńczykom. Nie wiem, czy to będzie pomnik, czy ulica, ale zrobimy to.” – zapewnił Khalifa.

Damian Soból zostawił po sobie trwały ślad w sercach tych, którzy go znali i cenią jego niesamowite poświęcenie dla innych. Jego życie i praca będą inspirować kolejne pokolenia wolontariuszy na całym świecie.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex