Kanada potwierdza: Nie wyśle wojsk do walki na Ukrainie!

W świetle rosnących międzynarodowych dyskusji na temat zaangażowania wojskowego na Ukrainie, Kanada wyraźnie określa swoją pozycję. Diana Ebadi, przedstawicielka Ministerstwa Obrony Kanady, stwierdziła, że kraj nie planuje wysyłania swoich sił zbrojnych na Ukrainę w celach bojowych. Zamiast tego, Kanada utrzyma swoje zobowiązania wynikające z dwustronnego porozumienia z Ukrainą, które ogranicza obecność kanadyjskich wojskowych do ról szkoleniowych.

„W dalszym ciągu będziemy wspierać Ukrainę poprzez kompleksową pomoc wojskową, ale jako członek NATO, Kanada nie zamierza rozmieszczać swoich sił bojowych na Ukrainie.” powiedziała Ebadi, podkreślając zaangażowanie Kanady w pomoc, lecz jednocześnie wyrażając ostrożność w kwestii bezpośredniego zaangażowania militarne.

Ta deklaracja Kanady pojawia się w kontekście szerszej międzynarodowej debaty na temat możliwego zaangażowania wojskowego na Ukrainie, zapoczątkowanej po wypowiedziach prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, który nie wykluczył takiej możliwości. Jednakże, zarówno Francja, jak i teraz Kanada, potwierdzają swoje zobowiązanie do wsparcia Ukrainy w sposób, który unika bezpośredniego konfliktu zbrojnego.

Decyzja Kanady odzwierciedla szeroko rozpowszechnioną ostrożność wśród krajów NATO, które starają się zrównoważyć wsparcie dla Ukrainy z unikaniem eskalacji konfliktu. Podczas gdy niektóre kraje, takie jak Estonia, wyrażają poparcie dla dyskusji na temat wsparcia wojskowego, inne, w tym Kanada, wybierają ścieżkę pomocniczą, koncentrując się na szkoleniach i wsparciu logistycznym, zamiast na bezpośrednim zaangażowaniu wojskowym.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadomienie o
guest

0 Komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za komentarzex